Сончев и топол понеденик

Денес, 19 август, понеделник, во Македонија ќе имаме топло и сончево време, а облачноста ќе се движи од минимален до умерен степен. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 34 Целзиусови степени,Маврово 27, Охрид 30, Битола 32, Кавадарци 35, Крива Паланка 31, Берово 28, Дојран 35 степени.

И за утре прогнозата е претежно сончево со слаб до умерен ветер од источен правец.