Сончев и мирен четврток


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


И денеска времето во Македонија наутро ќе биде студено, а преку денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Во Скопје наутро студено, а преку денот сончево и тивко и дневна температура до 11 Целзиусови степени. Маврово 7, Охрид и Крива Паланка 10, Битола 12, Берово 8, Кавадарци 12, Дојран 15.

Утре времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во Скопје сончево и доста тивко со мала до умерена облачност.

Дневните температури ќе се движат од 9 до 18 степени.