Со сода бикарбона против подочниците


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Маската од сода бикарбона е идеална за ослободување од подочниците, темните кругови околу очи и подуените капаци.

Потребно ви е:

Шолја топол чај од камилица
Лажица сода бикарбона

Подготовка:

Чајот треба да биде млак, не премногу топол. Измешајте ја содата во чајот, па натопете две парчиња памук или козметички сунѓер во мешавината. Ставете под очите како облоги. Треба да делуваат најмалку 15 минути.

Потоа исплакнете го лицето, па нанесете крема или природно масло против брчки, како на пример кокосово.

Ако редовно го правите овој третман нема да имате никаква потреба од серуми и маски.