Снимка која го обиколи светот: Зидан објаснува, Јовиќ ништо не разбира


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Летното засилување на Реал Мадрид, Лука Јовиќ доби шанса во второто полувреме на мечот против Галатасарај, а при влегувањето во игра Зидан му даде инструкции.

Меѓутоа, на српскиот напаѓач очигледно ништо не му беше јасно.

Медиумите пренесуваат дека Зидан му рекол на Јовиќ „Само нападни“, а изразот на лицето на напаѓачот доволно говори дека ништо не разбира.