Снаодливи Колумбијци: Погледнете како „шверцуваа“ алкохол на стадионот (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Познато е дека Колумбијците се народ кој сака да се забавува, а фудбалот исто така им е од голема важност.

Група весели колумбиски навивачи на првиот натпревар против Јапонија успешно прошверцуварала алкохол и тоа со помош на – двоглед.

Погледнете го видеото, па можеби и ќе ви користи…