Вебкафе

Слика од 30 милиони „допаѓања“: Фотка со најмногу „лајкови“ во историјата на Инстаграм

Неодамна, на Инстаграм, се појави профил world_record_egg, кој многу брзо стана вирален хит и многу јасно даде до знаење што сака да постигне на оваа социјална мрежа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

На целиот профил има само една објава – слика од јајце, а целта е единствена – да го сруши рекордот на „најлајкана“ објава на Инстаграм, рекорд кој моментално го држи Кајли Џенер со 18 милиони „допаѓања“ со фотографијата од рачето на нејзиното бебе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EGG GANG ? (@world_record_egg) on

Јајцето собра неверојатни 30 милиони „допаѓања“. Интересно е што вчера, во само три часа од денот, бројот на „лајкови“ скокна од 14 на 18 милиони „допаѓања“.

„Кајли Џенер го држи рекордот за најмногу лајкови на објава на Инстаграм со 18 милиони допаѓања. Дали можеме да го срушиме со фотографија од јајце?“, стои во описот од профилот кој моментално го следат 3,4 милиони „следбеници“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

To Top