Спорт

Сколс во екстаза од радост: Е*и се Сити (видео)

Големото дерби на Манчестер викендов заврши со победа на Јунајтед од 2:1 и тоа на гостински терен кај „граѓаните“.

Јунајтед иако важеше како аутсајдер пред почетокот на мечот, сепак успеа да го победи градскиот ривал и додатно да го оддалечи од борбата за титулата.

Победата на „црвените ѓаволи“ бурно ја прослави легендата на клубот Пол Сколс, кој во еуфорија му порача на ривалот „Е*и се Сити“.

To Top