Славни

Пробува да ја гледа во очи додека разговараат – ама таа не дава многу простор за тоа

Популарната манекенка и припадничка на кланот Кардашијан/Џенер, 24-годишната Кендал Џенер, кон средината на минатата недела се појави на фестивалот „Арт Базел“ во Мајами, каде реши да се задржи малку подолго и да ужива на плажа.

Поголемиот дел од времето, таа се сонча и се капе на песочна плажа и се забавува со возење џет ски. Нејзините пријателки Бела Хадид и 28-годишниот манекен Фаи Кадра, со кого се дружи , и прават друштво.

Додека Фаи носи кошула и долги панталони на плажата, Кендал беше облечена најмал можен костим за капење.

На некои од фотките се гледа дека младиот човек се обидува да ја гледа Кендал во очи, но нејзиното провокативно издание не му даваше многу простор за тоа.

To Top