Скарлет Јохансон на Оскарите носеше накит од 2,5 милиони долари


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Холивудската актерска ѕвезда Скарлет Јохансон на оскаровската вечер ја импресионираше јавноста со нејзиниот избор на дијамантен накит кој го носеше на себе. Актерката носеше обетки од Forevermark чија вредност изнесува 2,5 милиони долари.

„Токму таков тип на жена ја имав во главата додека ги правев овие обетки … Секогаш се восхитувам на Скарлет, нејзината работна етика и талент“, изјави дизајнерката Анита Ко, која им се придружи на Forevermark за да работи на ова парче накит.