Скапоцен подарок за мама Долорес – синот Кристиано чести


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Марија Долорес, мајката на еден од најдобрите и најбогати фудбалери на светот, Кристиано Роналдо, се пофали со скапоцен подарок добиен од својот син, ново возило Mercedes.

Ѕвездата на Јувентус Кристиано Роналдо уште еднаш покажа дека е човек со широка рака и срце кога се во прашање неговите најблиски. Роналдо ја изненади својата мајка со луксузен празничен подарок.

Марија Долорес на социјалните мрежи се пофали со новиот SUV Mercedes автомобил кој го добила на подарок од својот син Кристиано за Денот на мајките.