СКАНДАЛ: Раиконен „мртов“ пијан на свеченоста на ФИА!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Поранешниот светски шампион во Формула 1 Кими Раиконен, го украде шоуто на гала вечерта на Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА), која се одржа во Русија.

На гала вечерта на доделувањето на признанијата за најдобрите во изминатата година, Финецот се најде во центарот на вниманието бидејќи беше „мртов“ пијан.

Кога требаше да ја прими наградата заедно со Германецот Себастијан Фетел, Раиконен излезе на бина пијан, не знаеше каде да оди, додека сите останати се смееја на неговите интересни гестикулации.