Симпсонови ги откриваат финалистите на Мундијалот! (видео)


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Досега сме бидел сведоци дека и многу работи предвиделе, дали така ќе биде и овој пат?

Имено, на интеренет се појави видео од 1997 година во кое попопуларните „Симпсонови“ ги финалистите на Мундијалот кој се одржува во Русија.

Во оваа епизода тие „предвидуваат“ дека во борбата за титулата ќе игра земјата на Кристиано Роналдо, Португалија и Мексико кој на стартот на Светското првенство прикажа одлична игра.

На сето тоа во епизодата има и дел каде што еден Мексиканец се забавува во џакузи со неколку девојки што може да се поврзе со скандалот со фудбалерите на Мексико кој се случи пред почетокот на Мундијалот.

Според „Симпсонови“ во финалето ќе нема премногу возбудвања, па поради тоа ќе настане и физичка пресметка на трибините.