Македонија ги доби противниците за Мундијалот во Данска и Германија


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Македонија доби солидна група за СП 2019 што ќе се игра во Данска и во Германија, нашиот национален тим ќе биде дел од групата Б што ќе се игра во Минхен, Германија, а за ривали доби добро познати селекции. Хрватска, Шпанија, Исланд, Бахреин и Јапонија се ривалите со кои нашите ракометари ќе ги одмерат силите, во обид да стигнат до едно од првите три места на табелата, кои носат пласман во следната рунда.

Во група А ќе играат домаќинот Германија,Франција,Русија,Србија,Бразил и Кореа

Група Ц : Данска,Норвешка,Австрија,Тунис,Чиле,Саудиска Арабија

Група Д : Шведска,Унгарија,Катар,Аргентина,Египет,Ангола