Силен судар пред Собрание доцна синоќа


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Два автомобила се судрија вчера кај зградата на македонското Собрание. Станува збор за патничко и возило на такси-компанија, на кое од ударот предниците му се целосно уништени.

Полициски службеници извршија увид на местото на несреќата. Официјални информации за повредени засега нема. Според очевидци, сударот бил доста силен. Брзата помош интервенирала за да му укаже медицинска помош на такси-возачот.

Се очекуваат повеќе информации од МВР во текот на денот.