Сигурни сте дека знаете кој е на сликава? Погледнете уште еднаш


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


И ние, од прва, помисливме дека станува збор за уште едно селфи на Џенифер Лоренс со променет имиџ. Но, вистината не е баш таа.

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

17-годишната Алексија Мајер од Флорида стана ѕвезда откако нејзните следбеници на Инстаграм сфатија колку неодоливо личи на актерката Џенифер Лоренс.

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

„На почетокот мислев дека луѓето ме зезаат кога ми велеа дека личам на Џенифер Лоренс. Но, кога почнав да добивам и купови коментари на социјалните мрежи, и самата го сфатив тој факт. Кога отидов во Њујорк, луѓето ме застануваа и ми бараа автограм“, раскажува оваа тинејџерка за Daily Mail.

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

„Поради оваа сличност добивав многу внимание во средно училиште, но и на социјалните мрежи. И добро и лошо внимание, но сето тоа ми помогна да се изградам себеси онаква каква што сум денес“, вели оваа млада убавица.

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

A post shared by Alexia Maier (@alxmai) on

А еве ја и Џенифер Лоренс.