Си го истетовира Горан Пандев на градите


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Струмичанец и навивач на Академија Пандев кој очигледно е голем фан на македонската фудбалска икона, Горан Пандев се одлучи на уникатен потег – го истетовира ликот на Пандев на своите гради..

Пандев неодамна објави крај на својата спектакуларна кариера во која остави длабока трага во италијанскиот фудбал, но и репрезентацијата на Македонија, па така овој навивач одлучил на еден начин да оддаде почит на Пандев за се што направи во неговата кариера.