На полноќ дизелот повторно поскапува


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучи дизелот ноќеска на полноќ да поскапи за три денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за два денари.

Цените на Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 остануваат непроменети. Според оваа најнова одлука, дизелот ќе се продава по цена од 103,5 денари за литар, а Екстра лесното масло за домаќинство за 99 денари за литар.

Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 останува 89 ден/лит, а на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 91 ден/литар. Малопродажната цена на мазутот ќе изнесува 51,920 ден/кг.