Шут на Лаксалт, карамбол од Черишев – 2:0 за Уругвај (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Русија го губи тлото под нозете на домашен терен – доминантниот и надмоќен Уругвај води со 2:0.