Славни

Шуќур, и таа „рипна в тавче“: Најсреќна сум на светот!

На Крис Зилка дефинитивно „му падна секирата во медот“ кога клекна на колена на снегот во Аспен, ја запроси својата девојка, богатата наследничка Парис Хилтон, а таа му кажа „да“.

Парис била позитивно изненадена кога ненадејно нејзиниот дечко Крис клекнал на колено и го извадил вереничкиот прстен со „најголемото прашање на светот“.Овие радосни моменти ги подели со своите обожаватели, а не штедела ни комплименти на сметка на својот избраник.

A post shared by Paris Hilton (@parishilton) on

„Реков ДА! Пресреќна сум што се верив со човекот на мојот живот. Тој е мој најдобар пријател и совршен е во секој поглед… Посветен, верен, добар во срцето… Се чувствувам како најсреќна девојка на светот, сите мои сонови се остварија. Ти благодарм што ми покажа дека бајките и понатаму постојат“, објави Парис на социјалните мрежи.

A post shared by Paris Hilton (@parishilton) on

Парис и Крис се запознале пред осум години, но љубовта ја започнале пред две години. Богатата наследничка тврди дека уште на првиот состанок знаела дека баш тој човекот на нејзиниот живот.

To Top