Што се случува со Де Лихт? Аматерска грешка на Холанѓанецот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Матијас де Лихт важи за еден од најперспективните дефанзивци во светот и ова лето европските гиганти се „тепаа“ за неговиот потпис, пишува Спортски.мк.

На крајот Јувентус ја доби битката за неговиот потпис и на Ајакс му плати 75 милиони евра.

Меѓутоа, младиот Холанѓанец во првите натпревари не се снајдува баш најдобро во Италија, а тоа го покажа и денес на гостувањето кај Фиорентина.

Имено, во 17-та минута Де Лихт направи аматерска грешка во шеснаесетникот, но за негова среќа Шчешни ја спаси мрежата.