Што најмногу се пребарувало на славниот порно сајт – PornHub со годишна статистика за 2016


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Порно снимките на славниот PornHub во 2016 година се прегледани скоро 92 милијарда пати (поточно 91.980.225.000), што значи дека љубителите на порнографијата потрошиле вкупно 4,5 милијарди часа на гледање содржини за возрасни. Овие податоци се дел од статистиката на PornHub за 2016 година, во која можете да најдете доста интересни и пикантни информации.

8-1-pornhub-insights-2016-year-review-top-search-terms

Најмногу порнографија кај нив гледале Американците и Исланѓаните, а на трето место се Британците. Step Mom и lesbian, заедно со MILF, се најпребаруваните поими на нивниот пребарувач.

8-1-pornhub-insights-2016-year-review-most-viewed-categories

Најгледани категории се оние со лезбијки и тинејџери/тинејџерки.

8-1-pornhub-insights-2016-year-review-most-searched-pornstars

Најпопуларна и најпребарувана порно актерка оваа година беше Лиса Ен, која од тронот ја симна популарната Миа Калифа, која заврши на второ место. Трета е Ким Кардашијан, која воедно е и најпребарувана личност од славните фаци на PornHub. Втора најпребарувана е помладата сестра на Ким, Кајли Џенер, додека на трето, од некоја необјасниво бизарна причина, се најде Доналд Трамп.

8-1-pornhub-insights-2016-year-review-character-celebrity-searches 8-1-pornhub-insights-2016-year-review-character-movie-top-searches

8-1-pornhub-insights-2016-year-review-gender-searches 8-1-pornhub-insights-2016-year-review-sports-soccer-uefa-final