Славни

Што и колку нудат богаташите од Дубаи кога ќе им се бендиса некоја Инстаграм убавица

Факт е дека таканаречените „инфлуенсерки“, односно убавиците кои доминираат со внимание на социјалната платформа Инстаграм, добиваат секакви пораки на оваа мрежа. Но, она што вистински ја изненадило и шокирало ѕвездата од реалните шоу програми, Рози Вилијамс, која реши да проговори за овој феномен, е понудата за сексуални услуги во замена за пари.

Како што објаснува Рози, поранешна учесничка во британското реално шоу ,,Љубовен остров”, неодамна добила покана од маж од Дубаи, кој и понудил над 110.000 евра, како и облека и торби, во замена за нејзиното друштво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Anna Williams (@rosieawilliams) on

„Или добро го правиме тоа па не ги споменуваме, или веќе сме го направиле со нив, но се срамиме“, вели Рози.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Anna Williams (@rosieawilliams) on

Тајн-Лекси Кларсон, исто така учесник на ријалити шоуто, открива дека и била понудена парична компензација за сексуални услуги. Таа добила понуди пред да се појави на шоуто , кога имала само 19 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tyne-Lexy (@tyne_lexy_clarson) on

Првично, сакале да ѝ платат околу 25.000 евра за вечера со пијалок, но таа добила друга покана со понуда од 60.000 евра за пет вечери во Дубаи. Со парите и луксузот, се потпишува и договор за доверливост, што ќе ја спречи да открие на што била принудена да прави таму.

Тајн-Лекси ја одбила понудата, но сега е загрижена за другите инфлуенсерки кои прифатиле нешто во замена за „живот на висока нога“, пишува Унилад.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tyne-Lexy (@tyne_lexy_clarson) on

Таа вели дека богатите господа никогаш лично не и се обраќале , туку имаат пратеници кои преговараат за секс во нивно име.

Една жена со лажно име Изабел откри во британските медиум дека и се обратил 10 години постар маж. Тој имал фетиш дека е финансиски доминантен во однос на својот партнер, па на Изабел ѝ подарил торби вредни по неколку стотици евра.

Нивната размена продолжила уште 18 месеци кога мажот понудил да ѝ отплати долг од скоро 6.000 евра. За возврат, тој сакал да ја однесе во кревет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tyne-Lexy (@tyne_lexy_clarson) on

За неа, оваа размена на стоки не била иста како проституцијата, туку насочена врска што се развивала со текот на времето. Тајн-Лекси Кларсон не се согласува.

„Станува збор за елитна проституција. Неколку илјади поубави девојки на Инстаграм сигурно добиле вакви пораки”, вели Кларсон.

Роб Купер, агент кој ги претставува познатите личности, тврди дека и мажите со вакви статуси на популарност на Инстаграм добиваат слични понуди.

Advertisements
To Top