Шпанија на нозе: Меси ја откри следната дестинација на Роналдо

Лионел Меси на своите соиграчи од Барселона им открил дека Кристиано Роналдо ќе го напушти Реал Мадрид, откриваат шпанските медиуми.

Веќе подолго време се шпекулира дека Роналдо ќе замине од Мадрид, а како најверојатни опции за продолжување на кариерата се споменуваа Манчестер Јунајтед и Пари Сент Жермен.

Меѓутоа, шпанските медиуми откриваат дека Меси на своите соигрчи им рекол дека ниту една од овие дестинации не е реална, бидејќи ни богатите европски клубови не можат да ги задоволат финансиските барања на Роналдо.

Притоа Меси открил дека Роналдо ќе замине од Реал, но не ова лето туку во 2019 година, а негова следна дестинација ќе биде МЛС лигата.

Најверојатно тоа ќе биде Њујорк, каде Португалецот има стан и сака да живее, или евентуално Лос Анџелес.