Зошто братот на славните манекенки носи женски ташни?


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Иако не е прв фраер кој носи женска торба, неговиот избор прилично изненадува.

Станува збор за помладиот брат на славните манекенки Беле и Џиџи Хадид, 18 годишниот Анвер кој е исто така модел. А изгледа дека освен кариерата, тие тројца ја делат и гардеробата, бидејќи тоа е единствено логично објаснуање за неговата плава женска торбица, од која последне време не се одделува.

Анвар торбицата е носеше со смокинг, на новогодишната забава и на доделувањето на Златен глобус, каде што беше во придружба на неговата девојка.

Не ние баш јасно во што е финтата со оваа торбица ни зошто некој маж одбрал за себе ваков модел. Можеби би требало да ги пручи стиловите од некои славни лица, како Дејвид Бекам или Кристиано Роналдо кои ги бираат и ги комбинираат подобро од него.