Шокантно видео: Во улична тепачка убиен Драјхов, светскиот првак во кревање тегови


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Андреј Драхјов, светскиот шампион во кревање товар, беше убиен во улична тепачка. Драјхов почина како последица од повредите здобиени во тепачка во која учествуваше, а која се случи во рускиот град Хабаровск.

Него вчера наутро пред еден кафе-бар го претепа ММА борецот Анар Алакверанов.

Како што пренесуваат руските медиуми, до пресметката дошло кога двајцата учесници во алкохолизирана состојба се расправале кој спорт е посилен, дигање тегови или ММА, па одлучиле со тепачка да ја решат дилемата.

Драхјов бил совладан и паднал на земја, а потоа додека лежел добил смртоносни удари. Алакверанов подоцна бил уапсен од руската полиција.