Шокантни сцени: Ова не се музички спотови, ова кратки порно филмови (18+)


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Сексот продава сè, оваа стара и излитена, но валидна фраза со години е изговор за купишта полуталентирани и неталентирани самопрогласени пејачи својата „музика“ да ја прават интересна и привлечна.

Уште повеќе од тоа, во многу случаи веќе ио не се прави муабет за спотот, ниту за квалитетот на му зиката, туку за длабоките деколтеа, разголените задници и големите гради кои се појавуваат во видеото. И, освен ако не сте некој монотон карактер кој во 2017 година се гади од ваквите појави, со тоа сигурно одамна сте се помириле.

Е сега, од друга страна, ги имаме оние кои се одлучиле наместо музички спотови, да снимаат буквално кратки порно филмови. Понекогаш со soft, а верувале или не, понекогаш и со hard содржина, некои вулгарни, некои бизарни и комични, а други со обиди во некој екстравагантен квазиуметнички фазон. Повеќето се рапери, а дали ќе ви се допаднат ќе мора да ги погледнете за да дознаете.

Tyga – Make it Nasty

Flying Lotus – Parisian Goldfish

Robine Thicke feat. Pharrell & T.I. – Blurred Lines

Rammstein – Pussy

The Sheepdogs – Bad Liutenant

Rico Rossi feat. Too Short & Baby Bash – Take Em Down

INS – Loveheadshot

The Dream – Pvssy

The-Dream “#GimmeSomeIVPlay” (“Pussy” ft. Pusha T & Big Sean) from Def Jam Recordings on Vimeo.

Sagey – Flaunt

Peaches – Rub

Berner feat. Juicy J & Problem – Certified Fresk/DRUGS

Sami Precious Weapons – Her Hair is On Fire

Sunshine – Arnprior

Mini Mansions – Vertigo ft. Alex Turner

Jadakiss – Knock Yourself Out

My Darkest Days – Casual Sex

HONNE -Good Together

Blonde Redhead – Dripping

French Montana – Poison

Problem Ft. Bad Lucc – Twerk