ШОК: Зидан повеќе не е тренер на Реал Мадрид!

Сензационална вест објави шпанското радио „Кадена Сер“!

Имено, според нивните информации стратегот на „кралевите“ Зинедин Зидан си поднел оставка од кормилото на Реал Мадрид!

Зидан во Реал Мадрид пристигна во 2016 година кога го наследи Рафа Бенитез на клупата на „кралевите“. И за тој период во клубот освои три титули во низа  во Лигата на шампионит, една во Ла Лига, една во шпанскиот Супер Куп, две во Супер купот на Европа и две светски клупски првенства.

Наскоро се очекуваат и повеќе информации…