Шок во Мадрид: Реал го продава Модриќ!?

Шпанските медиуми денес ласнираа вистинска „бомба“ и тврдат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има намера да го продаде Лука Модриќ ова лето.

„Кралевите“ вчера победија рутински против Алавеш со 3-0 а играта на Модриќ беше оценета како најлоша до сега во дресот на Реал Мадрид.

Играта на Лука Модриќ против Алавес наиде на големи критики во медиумите, тој на теренот беше 68 минути, а по неговото излегување Реал Мадрид почна да игра подобро.

„Реал Мадрид е подготвен да го продаде Модриќ ако стигне добра понуда“, тврдат медиумите блиски до „кралскиот“ клуб.

Овие информации се навистина зачудувачки со оглед на фактот дека Модриќ е еден од најдобрите поединци на Реал изминатите, но и оваа сезона.

Медиумите во Шпанија наведуваат дека доколку биде продаден Хрватот на негово место Реал ќе се обиде да го донесе Филипе Кутињо од Ливерпул.