Серена го шокира светот: Видете како беше облечена (фото)


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Американската тенисерка Серена Вилијамс ги шокира љубителите на тенисот со својата облеката која ја носеше на УС Опен.

Серена ја победи Кенапи со 2:1 и се пласираше во четвртфиналето на УС Опен, но главна тема после мечот беше нејзината облека.

Носеше розев фустанче кое повеќе личеше на опрема за балет отколку опрема која ја носат тенисерките.