Нов проблем за Јунајтед: Санчез бесен на Мурињо (фото)


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Манчестер Јунајтед вчера славеше на гостувањето кај Барнли со 2:0, а херој за „црвените ѓаволи“ беше Ромелу Лукаку.

Меѓутоа, денес сите зборуваат за потегот кој го направи Алексис Санчез на клупата. Чилеанецот одигра солидно, запиша асистенција, но Мурињо реши да го извади од игра во 60-та минута.

Санчез беше разочаран од таквиот потег и не го криеше својот бес кога седна на клупата, па таквиот потег ги подели навивачите на Манчестер Јунајтед.