Актуелно

Семејна трагедија во Скопје: Почина новороденче, мајката задржана на клиника

Семејна трагедија се случила вчера во Скопје. Околу 11.30 часот на С.П. (41) од Скопје, која била бремена во осми месец и се слошило и почнала да крвари.

До доаѓањето на екипата од Итната помош, таа сама се породила во својот дом. Но, кога пристигнал лекарот тој констатирал дека женското новороденче е починато, а С.П. била пренесена на скопските клиники. По наредба на Јавен обвинител телото на починатото бебе е однесено на обдукција.

To Top