Секси пингпонгарката ги воодушевува фановите со талентот и жешките фотографии!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Ако до сега не сте сакале да гледате пинг понг, оваа убавица може да ве натера да го промените мислењето.

23 годишната Бернадета Сокс е романска пингпонгарка со маџарско потекло која игра за Норвешка.

Бернадета од мали нозе тренирала пинг понг, а во Норвешка се пресели откако сфати дека не може да обезбеди финансиски средства, па така и патот на Светското првенство во Аргентина го платила од својот џеб.

Таму откако освои медал, таа почна да игра и за норвешката репрезентација.

Минатата година влезе во топ 50 играчи на светот, а моментално се наоѓа на 27-то место.

Освен со спортски талент, младата спортистка вниманието го привлекува и со својот изглед.
На Инстаграм ја следат скоро 30.000 луѓе.