Славни

Секси Џеј Ло открива кои две пијачки никогаш не би го пробала (а вие ги пиете секој ден)

Благодарение на нејзиниот фантастичен изглед, малку кој може да поверува дека Џенфер Лопез има 47 години, кога ќе ја види онака, од око. Убавата пејачка редовно вежба и внимава на исхраната, а за US Weekly открива и кои две пијачки никогаш не би ги пробала, а се омилени за многу луѓе.

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

„Не пушам и никогаш не пијам алкохол и кафе“, вели Џеј Ло и објаснува: „Тие нешта навистина ја уништуваат кожата“. Освен што ги избегнува тие пороци, Џенифер редовно спие по седум до осум часа дневно, јаде многу зеленчук и внимава во нејзината храна да има многу протеини.

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Затоа следниот пат кога ќе посегнете по чаша жестоко или шолја кафе, сетете се како изгледа ЏејЛо и после размислете дали ќе ги замените со природен сок или шолја чај или вода.

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

To Top