Секс совети кои се препорачуваат да ги применува секоја жена


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во сексот треба да се ужива искрено, отворено, без задни намери, без притисок и наметнати квази-обврски.

Без лажен оргазам – секоја жена ќе падна во искушение да го лажира оргазмот кога гледа дека нејзиниот партнер се труди, а таа е толку далеку од кулминацијата, но…Не паѓајте пред искушението. Не затоа што тоа е нешто страшно, туку зошто несвесно ќе си создадете навика да поминувате со просечен секс, кога можете да имате одличен секс.

Самозадоволувањето останува во игра – жените кои научиле да уживаат во својот сексуален живот знаат дека самозадоволувањето е сосема нормален дел од сексуалниот живот, дури и кога се во врска. Преку него може да откријат што е она што им се допаѓа, а што не и како најбрзо да стигнат до оргазам.

Ако не ве доведува до оргазам, покажете му како – мажите не читаат мисли. Ако за време на сексот постои нешто што не ви се допаѓа, јасно дадете му го тоа на знаење на својот партнер.

Совршено средено меѓуножје, не значи совршен секс – на што размислувате додека имате секс? На тоа дали сте се средиле таму долу или на задоволството кое ви го причинува партнерот? Најдобриот секс се случува кога ќе се препуштите на моментот и на страста, затоа не се преокупирајте со ситници.

Без правила и очекувања – сите имаме некаква своја идеја за сексот и тоа не ретко нè става во позиција сами да си го скратиме задоволството. На пример велиме дека нема да имаме секс на првиот состанок, а во суштина сакаме да го направиме тоа или пак многу би сакале да имаме секс во кучешка поза, но во исто време си велиме дека е подобро да се задоволиме со мисионерска бидејќи така не ни се гледа целулитот на задникот. Зарем мислите дека кога ќе се опуштите некој воопшто ги забележува тие ситници?

Не мора да имате секс – да, секогаш можете да бидете добра девојка и да го задоволите партнерот дури и кога не сте расположени за секс, но зошто да го правите тоа ако навистина не сте расположени?! Разликата помеѓу просечниот секс и оној што ќе се памети е во тоа што во вториот и двајцата потполно уживате.