Секс маратон: пар го открива своето искуство од 18-часовен оргазам

Секс маратон: пар го открива своето искуство од 18-часовен оргазам

Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Многумина од нас сонуваат за долг и интензивен оргазам, но што е со 18 часа непрекинато небесно задоволство?

Се прашувате дали е ова возможно! Запознајте извонреден пар кој поминал низ такво искуство и се подготвени да зборуваат за своето патување до врвот на блаженството. Подготвени да ја дознаете нивната тајна?

Скот и Мелани МекКлур се венчаа пред осум години. Сега тој има 47 години, а таа 33, но страста не ја напушта нивната врска. Двојката вели дека доживува 18-часовен оргазам само со гушкање.
Скот: „Еднаш одамна, бев тажен вработен во корпоративната компанија. Имав проблем со предвремена ејакулација и по совет на пријател почнав да барам решение во тантричките практики“.

Двојката се запозна во 2008 година, а веќе во 2013 година го отворија своето училиште за тантра. Тие тврдат дека следбениците на тантрата можат да доживеат оргазам не само од самиот секс, туку и од се: од допирот на ветрот, од звукот на дождот, од танцувањето, па дури и од здивот на партнерот. Еве како всушност изгледа:

За оние кои едноставно сакаат да научат како да доживеат оргазам во брачен кревет, Мелани и Скот имаат три едноставни совети:

Направете звуци
Не се воздржувајте, „пејте“ за време на оргазам, стенкајте, врескајте, испуштајте КАКОВ звук. Ослободете ја вашата внатрешна енергија.

Диши длабоко
Колку е подлабоко дишењето, толку подолг е оргазмот.

Визуелизирајте ја вашата енергија
Замислете дека вашата енергија не се движи надвор од вашето тело, туку низ вашето тело. Правете ги и двете во исто време и тоа ќе ги направи вашите оргазми незаборавни.