Се пофали со наградата во секси издание – мажите збеснаа со коментари од типот „секси и сочна


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


29-годишната Шарлот Мискелод Манчестер ја добила наградата за најдобар трговски веб сајт на доделувањето на наградата Нортерн И-комерс минатата недела.

3-10-charlotte1

Но, по објавувањето на славеничката слика, таа била опсипана со коментари за нејзините „сочни“ нозе, гради и добриот избор на фустан – при што повеќето коментари биле од мажи.Шарлот, којашто е извршендиректор на Контур Козметикс, Нико Про и Свитхарт Маркетинг, вели дека гордиот момент во нејзината кариера бил речиси уништен со бескрајните коментари од „тролови“ кои сѐ уште се исипуваат на нејзиниот профил.

3-10-charlotte3

„Никогаш не сум доживеала вакво нешто“, вели таа. „Линкедин го употребувам многу за контактирање на клиенти кои ги купуваат нашите производи. Ја ставив сликата минатиот четврток, значи помина една недела, а коментарите сѐ уште се редат. Луда работа.“

3-10-charlotte2

На коментарите кои беа адресирани до нејзиниот изглед, а не нејзината награда, таа им одговори:

„Ако половина од времето кое го трошите на коментирање на слики со млади жени го вложите во вашата кариера и бизнс, можеби и вие ќе постигнете нешто вредно за споделување.“

3-10-charlotte4 3-10-charlotte5 3-10-charlotte6