Се „подмлади“ со еден потег: Игор Џамбазов со освежен изглед

Извесно време наназад, Игор Џамбазов носеше брада како неизоставен дел од неговиот имиџ, па јавноста веќе навикна на оваа негова јавна слика. Сепак, славниот шоумен и актер реши да го освежи својот изглед и се „подмлади“ со еден потег.

Џамбазов на Инстаграм се пофалил со новиот изглед без брада, со фотка на која позира во друштво на две деца, додавајќи во описот: „Ние, младите од Козле. Прв ден без брадиштето”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Новиот имиџ на Џамбазов наиде на одобрување и пофалби од неговите Инстаграм пријатели и следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on