Се има, се може: Дејвид и Викторија ќе „спискаат“ 100.000 фунти за роденденот од Бруклин

Славниот пензиониран фудбалер и модна икона Дејвид Бекам, со сопругата Викторија, планираат да потрошат околу 100.000 фунти за прослава на роденденот на нивниот син Бруклин.

Бекамови веќе се спремни за 7 март во чест на синот кој се труди да направи успешна кариера како фотограф во Америка. Роденденот ќе биде прославен во Англија на семејниот имот на славниот пар.

-Многу промислување и труд се вложени во големиот дена на Бруклин и тој е многу возбден, раскажал пријател на семејството Бекам за „The Sun“.

На прославата ќе дојдат многу светски познати ѕвезди, со кои неговите родители се дружат. Секако, на роденденот ќе биде и неговата девојка Никол Палрз со која неодамна уживаше во Париз на модната недела.