Сари шоу: Убава си, па затоа нема да ти речам е**се (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Тренерот на Наполи, Маурицио Сари беше нервозен после ремито со Интер, па неговата изјава на пресконференцијата стана апсолутен хит.

Наполи после ремито ја загуби лидерската позиција од Јувентус, кој сега има бод повеќе и натпревар помалку.

Една новинарка на пресконференцијата го праша Сари дали мисли дека борбата за титулата е завршена, а тренерот на Наполи и одговори на интересен начин.

„Жена си и убава си. Тоа се единствените две причини поради кои нема да ги каќам е**се“, одговори Сари.

Ваквата изјава веднаш стана хит на социјалните мрежи, а можно е да реагира и Фудбалскиот сојуз на Италија.