Само за најсуетните: Баталете селфи, новиот тренд на славните се вика МЕЛФИ


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Да бидеме реални, селфи фотките никогаш нема целосно да излезат од мода, бидејќи секој барем еднаш чкрапнале некој таков „самослик“. Но, од време на време се појавуваат нови трендови кога станува збор за фотографиите кои се актуелни на социјалните мрежи.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Последниот од таа тренди серија е мелфи (melfie), кој вклучува и подразбира носење сопствена слика на некое парче облека (најчесто маица или блуза).

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Секако, меѓу зачетниците на овој тренд мора да биде и некоја од кланот Кардашијан. Овој пат тоа е Кајли Џенер, која веќе објави неколку такви мелфи-фотки на кои носи маица со својот лик.

Ни Ким не остана имуна на овој тренд, а маичка со својот лик сака да носи и Ријана. Тука е и Зајн Малик кој се вклучи во оваа „мелфиманија“.

A post shared by Zayn Malik (@zayn) on