РОВАРЕЛЕ ВО ОХРИД: Прилепчанец и ортак направиле 12 кражби, нивниот плен е огромен


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) од Прилеп и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела (шест тешки кражби, три тешки кражби во обид, две кражби и една кражба во обид.

Во периодот од 04.07.2018 до 15.08.2018 година пријавените влегле во повеќе станови во Охрид и одзеле разни предмети со што се стекналe со противправна имотна корист од 686.410 денари.