Роналдо официјално ја запроси Георгина?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓После задомувањето со својата последна партнерка и семејната принова која ја доби од неа, и официјално Кристијано Роналдо ја побара раката од Георгина Родригез запросувајќи ја со веренички прстен од 8.000 евра. Свадбата, наводно, треба да биде за многу скоро.

Запросувањето се случило во луксузен хотел во Лондон. Сета организација и амбиентален аранжман, заедно со прстенот, Роналдо го коштаа вкупно 50-тина илјади евра – 31.000 за луксузната вечера која претходела на запросувањето и 10.000 за луксузниот апартман во кој биле сместени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Вереничкиот дијамантски прстен кој го доби Георгина е од престижниот бренд Cartier.