Роналдо го презеде тронот од Селена Гомез: Тој е новиот „крал“ на Инстаграм!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓И покрај обвинувањата за силување популарноста на Роналдо расте од ден на ден, а вчера стана најпопулатната личност на Инстаграм.

Фудбалската суперѕвезда дојде до бројка од 144,4 милиони следбеници, со што ја надмина дури и Селена Гомез. Американската пејачка и актерка го презеде тронот во 2016 година, кога ја помина по популарност Ариана Гранде.

Роналдо во моментов го следат околу 100.000 луѓе повеќе од Селена, но таа разлика постојано се зголемува.

На листата најпопулрани личности на Инстаграм следниот спортист е дури на 10-то место, а станува збор за Нејмар кого го следат нешто повеќе од 105 милиони луѓе.

View this post on Instagram

??

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on