ОВА БОЛИ: Спаси гол, но остана без „јајца“ (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Фудбалерот на индискиот Пуне Сити, Асутош Мехта носи болно искуство од натпреварот против Гоа во тамошното првенство.

Мехта со пожртвувана реакција спаси чист гол од гол-линијата, меѓутоа со полна брзина се „заби“ во стативата и тоа на најлошото можно место – меѓу нозете.

Ова навистина болеше…