Рита Ора во топлес издание за насловната од „Clash“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Рита Ора распали со бескомпромисно сексапилно топлес издание на насловната страница од списанието „Clash“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clash Magazine (@clashmagazine) on

„Чувствувам како да сум на самиот почеток и тоа на најчудниот начин“, изјави таа за магазинот Clash. „Познавам луѓе во музичката индустрија, кои не би ги именувала, а кои цело време ми пружаа поддршка и ми зборуваа дека е супер тоа што го работам. Ја добив почитта и од нови луѓе, но тоа не смее да ме вивне во небото. Морам да започнам ново поглавје во животот“, вели Рита.

Рита Ора требаше да објави нов албум после нешто повеќе од 6 години од нејзиното прво студиско издание, кој требаше да излезе на. Во интервју за списанието изјави дека доцнењето  е последица од нејзиното тежнеење новиот материјал да ги разбие предрасудите на сите кои се сомневаат во нејзиниот квалитет.