Рита Ора на Малдиви си „игра“ со меѓуножјето

Рита Ора моментално ужива на Малдивите, а одморот не може да помине без жешки кадри на социјалните мрежи.

A post shared by Rita Ora (@ritaora) on

Атрактивната пејачка во ниту една ситуација не се срами да го покажува своето секси тело, но овој пат, според многумина, ги премина границите на пристојноста и добриот вкус. Нормално, други ги воодушеви со сликчето.

Зум-фотографијата на своите стилски дизајнирани гаќички и меѓуножјето за многумина претставува малку невкусен кадар.

Таа се пофали со својот тен, но притоа ги зумираше гаќичките со тигрест дизајн.

Минатиот месец беше најавено дека Ора нема да се врати во улога на водителка на шоуто America’s Next Top Model, бидјеќи таа улога повторно ја презема Тајра Бенкс.

A post shared by Rita Ora (@ritaora) on

A post shared by Rita Ora (@ritaora) on