Ремек дело на Тричковски: Гол со ножички за аирлија почеток на 2017 година

Иако неговиот тим АЕК Ларнака како домаќин загуби од Аполон со 1-3, македонскиот фудбалер Иван Тричковски го постигна единствениот погодок за домаќинот во 27. минута и тоа на атрактивен начин, со ножички.

Голот предизвика вистинска драма на теренот, бидејќи гостите негодуваа барајќи офсајд, но беше признат после судиската консултација.