Реакцијата на соиграчите од Левандовски кога му го видоа стапалото после Ел Класико (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Изминатиот викенд се одигра големото „Ел Класико“ помеѓу Барселона и Реал Мадрид, а и два дена подоцна не стивнуваа реакциите.

Дуелите помеѓу двата најголеми шпански гиганти секогаш носат жар и голема борба, па така беше и овојпат.

Така еден од најдобрите напаѓачи во овој момент, Роберт Левандовски натпреварот го заврши со со крваво стапало. Можеше да се забележи и реакцијата на дел од неговите соиграчи кога здогледаа со какво стапало напаѓачот го заврши натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona)