Соиграчите во Палмеирас физички го малтретираа и понижуваа – тој им ја зададе најслатката одмазда (снимка)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во 2017 година на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледаше како играчите на Палмеирас го малтретираат, тепаат и врзуваат нивниот млад соиграч Рожер Гуедеш (1996).

Наводно, тоа го правеле релативно често, демек да го челичат пред клучните натпревари. Дури ниту тренерот не реагирал на овие понижувачки и малтретирачки сеанси од играчите врз Гуедеш. Поради тоа, тој најпрво заминува на позајмица во Атлетико Минеиро, а потоа заминува и во Кинеската суперлига.

Во 2021 година прави трансфер во „крвниот непријател“ на Палмеирас, бразилскиот Коринтианс, во чиј дрес на бившите соиграчи им ја нанесе најслатката одмазда за малтретирањето постигнувајќи два гола во нивната мрежа.

@zarr_rasyid #rogerguedes ♬ Minefields – Faouzia & John Legend