Галерии

Разголени и опуштени си „грмат“ на фестивал во Аделаида

Илјадници обожаватели на музиката и забавата се собраа во Елдер паркот во Аделаида, на главниот музички настан во јануари во Австралија – фестивалот FOMO.

Мрежести чорапи, микро градници и блескави бикини беа само дел од облеката која ја „практикуваа“ на овој настан девојките кои беа присутни таму.

FOMO фестивалот, инаку, е еден од главните музички настани во Австралија.Минатиот викенд тој заврши во Аделаида, каде се собраа илјадници посетители и обожаватели на модерната музика. Главни ѕвезди на фестивалот беа американските рапери Пост Малон и РЛ Гримс, како и популарниот австралиски бенд Kite String Tangle.

Advertisements
To Top